Wykończenie uzyskane poprzez mechaniczną obróbkę kamienia, które pozostawia powierzchnię satynowo gładką i płaską.
W zależności od gęstości kamienia, powierzchnia będzie satynowa lub matowa.
Wykończenie polecane do pomieszczeń o dużym natężeniu ruchu, takich jak kuchnie czy hole.
Ten rodzaj wykończenia uwydatnia naturalne niuanse kolorystyczne kamienia. Barwy zostają wzmocnione, a powierzchnia nabiera wysokiego połysku. Polerowanie, w większym stopniu niż inne wykończenia, powoduje ekspozycję żył i pęknięć.
Powierzchnia uzyskana poprzez rozszczepianie kamieni, które w naturze składają się z wielu cienkich warstw. Kamienie takie jak łupki i piaskowce są zwykle dostarczane w wykończeniu naturalnym.
Powierzchnia stworzona poprzez mechaniczny proces szlifowania, płomieniowania a następnie szczotkowania. Antypoślizgowa powierzchnia jest miła w dotyku i lekko chropowata, łatwa u utrzymaniu oraz odporna na zarysowania. Krawędzie są zwykle proste z niewielkim zaokrągleniem.
Delikatnie zaokrąglone krawędzie i odsłonięte ziarno powierzchni. Powierzchnia oraz brzegi płytek są delikatnie postarzane, a barwa kamienia lekko stłumiona. Efekt ten uzyskujemy szlifując powierzchnię płytki kamieniami, dzięki czemu uzyskujemy naturalnie miękkie, delikatnie zaokrąglone krawędzie oraz odsłonięte ziarno. Dzięki temu zabiegowi, kamień wygląda jakby był używany latami.
Kamień jest wstępnie piaskowany, a następnie poddawany procesowi satynowania. Dzięki temu procesowi uzyskujemy kamień aksamitny w dotyku. Lekko chropowate, antypoślizgowe wykończenie, które świetnie sprawdzi się zarówno we wnętrzach tradycyjnych, jak i nowoczesnych.
Autorska metoda obróbki opracowana przez naszych kamieniarzy. Powierzchnia gładka, krawędzie są ręcznie lekko i nieregularnie obite. Nadany efekt jest bardziej wyrafinowany niż antykowanie.
Powierzchnia szorstka, matowa, uzyskana poprzez obróbkę kamienia strumieniem piasku pod wysokim ciśnieniem. Wytrawione wykończenie sprawia, że powierzchnie kamienia jest mniej śliskie, matowa, a kolor kamienia staje się bardziej przygaszony. Idealny powierzchnia na zewnątrz i wokół basenu.
Stworzony przez ręczne skuwanie krawędzi kamienia, a następnie teksturowanie powierzchni w procesie podobnym do satynowania.
Powstaje w wyniku intensywnego procesu, w którym krawędzie kamienia są ręcznie odpryskiwane, odsłaniając powierzchnię o otwartym ziarnie. Wykończenie to autentycznie przypomina wygląd starych płyt kamiennych używanych w Wielkiej Brytanii.