Wybór płytek: na co należy zwracać uwagę

Rodzaj wybranej płytki często decyduje o wyglądzie salonu, tarasu czy ścieżki ogrodowej. Inny kolor, rozmiar czy wykończenie i wszystko może wyglądać zupełnie inaczej. Jednak wygląd nie jest bynajmniej jedynym czynnikiem przy wyborze płytek. Określiliśmy kilka punktów, o których należy pamiętać.

1. Osobiste preferencje

Nie trzeba dodawać, że przy wyborze płytek główną rolę odgrywają Twoje osobiste preferencje. Jedna osoba uwielbia klasyczne wzory, druga preferuje nowoczesny wygląd.

Pomożemy Ci wybrać odpowiedni kamień z szerokiej gamy produktów i wykończeń które oferujemy, zarówno do wnętrz, jak i na zewnątrz.

2. Środowisko

Oczywiście trzeba ważyć nie tylko sam wygląd płytki. Kamień musi również  pasować do środowiska, w którym będzie używany. Również tutaj, kolor, rozmiar i faktura odgrywają kluczową rolę. Architekt wnętrz z pewnością pomoże Ci wyznaczyć spójny styl wnętrza, a my dobierzemy odpowiedni kamień do Waszej koncepcji.

Dzięki neutralnym odcieniom, kamień naturalny, a zwłaszcza wapień, bez trudu odnajdzie się we wszystkich możliwych stylach, od lekkiego i przestronnego stylu skandynawskiego po eklektyczny boho, szyk w stylu vintage i wszystko pomiędzy.

Mia Urbo Stone – Hudson szlifowana - podloga kamienna - plytka marmurowa - marmo fliesen – marble honed

3. Jakość

W zależności od tego, gdzie płytki będą montowane (wewnątrz lub na zewnątrz) i dokładnie do czego będą używane, wymagania będą różne. W Mia Urbo Stone, spędzamy dużo czasu na wyborze kamienia – wszystko po to, abyś mógł długo cieszyć się trwałą i wysokiej jakości płytką.

4.Ekologia

Kamień naturalny, zwłaszcza ten wydobywany w Europie, jest znacznie bardziej zrównoważony pod względem ekologicznym. Łańcuchy transportowe są krótsze, a wydobywanie kamienia, z uwagi na zaawansowaną technologię jest bardziej ekologiczne. Warto również wiedzieć, że w porównaniu do płytek ceramicznych, emisja dwutlenku węgla związana z wytworzeniem płytek z kamienia naturalnego jest wielokrotnie mniejsza.

W Mia Urbo Group zrównoważony rozwój leży u podstaw wszystkiego, co robimy, Dlatego też, zdecydowaliśmy się pójść o krok dalej – nawiązując współpracę z Ecologi oddajemy to, co czerpiemy z naturalnych zasobów Ziemi każdego dnia.

Wszędzie, gdzie to możliwe, podejmujemy małe kroki, aby zapewnić by nasza planeta była dostępna dla przyszłych pokoleń.

5. Bezpieczeństwo, a przyjemność chodzenia na boso

Właściwości antypoślizgowe są ważnym czynnikiem, szczególnie w miejscach, które często ulegają zamoczeniu, takich jak łazienka, kuchnia, sauna czy też obrzeża wokół basenu. Gładka płytka może stać się bardzo śliska po zamoczeniu, więc zalecane i dużo bezpieczniejsze są płytki o delikatnej fakturze: płomieniowane, młotkowane czy piaskowane.

6. Połączenie z ogrzewaniem podłogowym

Nie ma nic przyjemniejszego w mroźny, zimowy poranek, niż spacer bosą stopą po rozgrzanym kamieniu.

Podłogi kamienne są doskonałym przewodnikiem ciepła i są najlepszym rozwiązaniem na ogrzewanie podłogowe. Kamień to materiał, który bardzo szybko i równomiernie przepuszcza ciepło. Fakt, że ciepło jest wolno uwalniane, sprawia, że jest to również bardzo ekonomicznie rozwiązanie.

7. Łatwość konserwacji

Impregnacja nie jest niczym trudnym czy uciążliwym, a pozwala cieszyć się urokiem kamienienia przez dziesiątki lat. Jeżeli użyjemy dobrego impregnatu, to proces ten powtarzać powinniśmy co kilka lat.

Warto pamiętać, iż stosowanie specjalistycznych produktów do czyszczenia kamieni naturalnych znacznie zmniejszy częstotliwość kolejnych impregnacji.

Wishlist

My wishlist

Product name Unit price
No products added to the wishlist